Skorzystaj z dofinansowania do:
zakupu skutera inwalidzkiego
zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego
zakupu baterii do wózka lub skutera elektrycznego
serwisu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
serwisu skutera elektrycznego
Jesteś osobą niepełnosprawną ruchowo? Chcesz skorzystać z dofinansowania? Sprawdź, jak to zrobić: https://sow.pfron.org.pl/
Realizujemy zamówienia z dofinansowaniem do:
zakupu skutera inwalidzkiego
zakupu baterii do wózka lub skutera elektrycznego
serwisu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
serwisu skutera elektrycznego




W dniu 17.02.2025 na stronie internetowej opublikowane zostały szczegóły programu dofinansowania „Aktywny Samorząd” na 2025 rok. Program ma na celu zminimalizowanie problemów z poruszaniem się na zewnątrz osobom niepełnosprawnym, a także seniorom i osobom starszym, które borykają się z trudnością samodzielnego poruszania się. Podmiotem odpowiedzialnym za obsługę tego programu jest PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zakup skutera inwalidzkiego lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego
Jesteś osobą niepełnosprawną ruchowo? Chcesz skorzystać z dofinansowania do zakupu skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego? Sprawdź, jak to zrobić.
Przedmiotem dofinansowania jest pomoc w zakupie skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego.
Wyjaśnienie:
Skuter o napędzie elektrycznym to czterokołowy lub trzykołowy skuter/pojazd o napędzie elektrycznym, także składany/kompaktowy, pełniący funkcję wózka inwalidzkiego przeznaczonego dla osoby niepełnosprawnej ruchowo do poruszania się, także z pomocą opiekuna; skuter wyposażony jest m.in. w oddzielną, nastawną kolumnę kierownicy.
Oprzyrządowanie elektryczne do ręcznego wózka to przystawne elementy/osprzęt (napęd elektryczny wraz z wyposażeniem, także dodatkowym) możliwe do zamontowania w standardowym wózku inwalidzkim (ręcznym), gwarantujące maksymalne odciążenie przy jeździe, pchaniu lub hamowaniu wózka, także na nierównych nawierzchniach, zwiększające mobilność osoby niepełnosprawnej i umożliwiające samodzielne lub przy pomocy opiekuna przemieszczanie się.
Każdy, kto ma:
- znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności,
- dysfunkcję narządu ruchu, która powoduje problemy w samodzielnym przemieszczaniu się,
- zgodę lekarza specjalisty na użytkowanie skutera o napędzie elektrycznym lub wózka ręcznego z oprzyrządowaniem elektrycznym,
bez względu na wiek – ale osoby poza wiekiem aktywności zawodowej (kobiety do 60 roku życia, mężczyźni do 65 roku życia) tylko jeśli są zatrudnione lub są zaangażowane w wolontariat.
Wyjaśnienie:
Program „Aktywny samorząd” określa, kto może otrzymać pomoc. Niestety – nie wszyscy (obowiązują kryteria uczestnictwa). Aby uzyskać pomoc w programie, trzeba spełnić wszystkie kryteria uczestnictwa w programie.
Osoba, która nie spełnia chociaż jednego z obowiązujących warunków uczestnictwa w zadaniu, a także każdy, kto:
- ma wymagalne zobowiązania wobec PFRON lub
- wobec realizatora programu.
Wyjaśnienie:
Zaległości muszą być uregulowane – nie otrzymasz pomocy, jeśli zdarzyły się wcześniej problemy i zalegasz ze zwrotem wcześniej uzyskanej pomocy do Funduszu lub samorządu powiatowego. Możesz złożyć wniosek, gdy uregulujesz wszystkie zaległości.
Wniosek możesz złożyć:
- we własnym imieniu – jeśli jesteś pełnoletni(a) i masz zdolność do czynności prawnych,
- w imieniu i na rzecz osoby niepełnoletniej – jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu i na rzecz osoby pełnoletniej, która nie ma zdolności do czynności prawnych – jeśli jesteś opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu osoby udzielającej ci pełnomocnictwa (notarialnego lub w zwykłej formie pisemnej).
- swoje (lub dziecka) orzeczenie o niepełnosprawności,
- akt urodzenia dziecka – jeśli sprawa dotyczy dziecka,
- dokument, który potwierdza opiekę prawną – jeśli sprawa dotyczy osoby pod opieką prawną,
- zaświadczenie lekarskie (specjalista) (zgoda),
- opcjonalnie: ofertę cenową,
- opcjonalnie: opinię eksperta w zakresie dopasowania wnioskowanej pomocy do aktualnych potrzeb wynikających z aktywności,
- opcjonalnie: dokument potwierdzający zatrudnienie (w tym wolontariat trwający co najmniej 6 miesięcy) w przypadku osób, które osiągnęły wiek emerytalny.
Informacja dodatkowa – dokumenty dołącz do wniosku w formie:
- skanu – gdyż wniosek składa się drogą elektroniczną w systemie SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON),
- wyjątkowo kopii – jeśli w związku z wykluczeniem cyfrowym składasz wniosek tradycyjnie, z wyjątkiem oświadczeń, które załącz w oryginale.
Ważne: jednostka, która udziela wsparcia, może wezwać cię do okazania oryginału dokumentu.
- Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków:
01.03.2025
- Termin zakończenia przyjmowania wniosków:
31.08.2025
Maksymalna kwota dofinansowania:
8.663 zł
Decyzję o wysokości dofinansowania podejmuje realizator na podstawie oceny wniosku, dlatego bardzo ważne jest, aby uzasadnić potrzebę zakupu.
Udział własny wnioskodawcy: co najmniej 10% ceny brutto zakupu.
Pomoc może być udzielana co 3 lata, licząc od początku roku następującego po roku, w którym udzielono pomocy.
Samorząd powiatowy może podjąć decyzję o skróceniu ww. okresu karencji wobec wnioskodawców, którzy wskutek:
- pogorszenia stanu zdrowia lub zmian w stanie fizycznym, nie mogą korzystać z posiadanego, uprzednio dofinansowanego ze środków PFRON przedmiotu dofinansowania,
- zdarzeń losowych utracili przedmiot dofinansowania ze środków PFRON albo uległ on zniszczeniu w stopniu uniemożliwiającym użytkowanie i naprawę, a także wobec osób uczących się (nie wcześniej niż po uzyskaniu promocji do 6 klasy szkoły podstawowej), które w uzasadnieniu wniosku lub w dodatkowym wystąpieniu wykażą, że posiadany sprzęt lub oprogramowanie nie spełnia potrzeb wynikających z aktualnie realizowanego etapu edukacji – w szczególności w sytuacji zmiany formy kształcenia na wyższą.
- Sprawdź dane kontaktowe jednostki
- Przeczytaj pełną informację o Programie „Aktywny samorząd”.
Pamiętaj, że możesz jednocześnie skorzystać z innych form pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd” (o ile spełniasz wszystkie warunki uczestnictwa), np. z dofinansowania kosztów:
- oprzyrządowania samochodu,
- prawa jazdy,
- sprzętu elektronicznego,
- szkolenia z obsługi sprzętu elektronicznego,
- utrzymania sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego,
- protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- serwisu protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
- serwisu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub skutera,
- pobytu dziecka w żłobku albo przedszkolu,
- dodatku na pokrycie kosztów energii elektrycznej,
- nauki na poziomie wyższym.
Ostatnia aktualizacja: 17.02.2025 10:48
Instytucja odpowiedzialna za usługę: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Instytucja odpowiedzialna za dokument: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Serwis wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub skutera elektrycznego
Jesteś osobą niepełnosprawną? Masz orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub o niepełnosprawności? Posiadasz skuter lub wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym? Chcesz otrzymać pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej tego sprzętu? Sprawdź, jak to zrobić.
Przedmiotem dofinansowania jest pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera lub wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
Realizator programu każdorazowo i indywidualnie ocenia, czy dany: przedmiot/ sprzęt/ urządzenie/ usługa, może być objęty dofinansowaniem. Istotnym elementem oceny wniosku jest uzasadnienie. Wnioskodawca powinien przekonać realizatora, że wnioskowany przedmiot dofinansowania zlikwiduje bądź ograniczy bariery w poruszaniu się. Możliwe jest dofinansowanie w szczególności: zakupu części zamiennych, akumulatorów, dodatkowego wyposażenia, a także pomoc w pokryciu kosztów niezbędnych napraw, remontów, przeglądów technicznych, konserwacji i renowacji.
Wyjaśnienie:
Musisz w uzasadnieniu wniosku opisać – co chcesz kupić i dlaczego. Pamiętaj, my odpowiadamy za środki publiczne. Przekonaj nas, co rozwiąże twój problem w poruszaniu się.
Możemy sfinansować koszty, które poniosłeś jeszcze przed złożeniem wniosku, ale tylko wtedy, gdy je poniosłeś do 180 dni wstecz przed dniem złożenia wniosku i jeśli spełniałeś warunki uczestnictwa w programie (znaczny stopień niepełnosprawności) w terminie poniesienia kosztów objętych refundacją.
Każdy, kto ma:
- znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności,
- skuter lub wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym.
Wyjaśnienie:
Program „Aktywny samorząd” określa, kto może otrzymać pomoc. Niestety – nie wszyscy (obowiązują kryteria uczestnictwa). Aby uzyskać pomoc w programie, trzeba spełnić wszystkie kryteria uczestnictwa w programie.
Możesz liczyć na pomoc, jeśli posiadasz skuter lub wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym. Nie mamy innych wymagań. Skuter lub wózek ten nie musi być kupiony ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
Osoba, która nie spełnia warunku uczestnictwa w zadaniu, a także każdy, kto ma:
- wymagalne zobowiązania wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) lub
- wobec realizatora programu.
Wyjaśnienie:
Zaległości muszą być uregulowane – nie otrzymasz pomocy, jeśli zdarzyły się wcześniej problemy i zalegasz ze zwrotem wcześniej uzyskanej pomocy do PFRON lub samorządu powiatowego. Możesz złożyć wniosek, gdy uregulujesz wszystkie zaległości.
Wniosek możesz złożyć:
- we własnym imieniu – jeśli jesteś pełnoletni(a) i masz zdolność do czynności prawnych,
- w imieniu i na rzecz osoby niepełnoletniej – jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu i na rzecz osoby pełnoletniej, która nie ma zdolności do czynności prawnych – jeśli jesteś opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu osoby udzielającej ci pełnomocnictwa (notarialnego lub w zwykłej formie pisemnej).
- twoje (lub dziecka) orzeczenie o niepełnosprawności,
- akt urodzenia dziecka – jeśli sprawa dotyczy dziecka,
- dokument, który potwierdza opiekę prawną – jeśli sprawa dotyczy osoby pod opieką prawną,
- opcjonalnie: ofertę cenową,
- opcjonalnie: opinię eksperta w zakresie dopasowania wnioskowanej pomocy do aktualnych potrzeb wynikających z aktywności,
Informacja dodatkowa – dokumenty dołącz do wniosku w formie:
- skanu – gdyż wniosek składa się drogą elektroniczną w systemie SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON),
- wyjątkowo kopii – jeśli w związku z wykluczeniem cyfrowym składasz wniosek tradycyjnie, z wyjątkiem oświadczeń, które załącz w oryginale.
Ważne: jednostka, która udziela wsparcia, może wezwać cię do okazania oryginału dokumentu.
- Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków:
01.03.2025
- Termin zakończenia przyjmowania wniosków:
31.08.2025
Maksymalna kwota dofinansowania:
4.043 zł
z czego na zakup jednego akumulatora – nie więcej niż 1.155 zł, ale możesz zakupić także drugi akumulator, wówczas dofinansowanie tych akumulatorów może wynieść nie więcej niż 2.310 zł.
Decyzję o wysokości dofinansowania podejmuje realizator na podstawie oceny wniosku, dlatego bardzo ważne jest, aby uzasadnić potrzebę zakupu.
Możliwa jest refundacja kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożenia wniosku.
Udział własny wnioskodawcy: nie jest wymagany.
Wyjaśnienie:
Decyzję o wysokości dofinansowania dla Ciebie podejmie powiatowe centrum pomocy rodzinie, ale nie może to być więcej niż 4.043 zł. Nie musisz mieć udziału własnego chyba, że wybrałeś coś droższego niż uzyskana pomoc.
Pomoc może być udzielana po zakończeniu okresu gwarancji związanej z pomocą udzieloną wcześniej w ramach tego zadania (udzielonej na elementy/przedmioty wówczas kupione).
Samorząd powiatowy może podjąć decyzję o skróceniu ww. okresu karencji wobec wnioskodawców, którzy wskutek:
- pogorszenia stanu zdrowia lub zmiany w stanie fizycznym, nie mogą korzystać z posiadanego, uprzednio dofinansowanego ze środków PFRON przedmiotu dofinansowania,
- zdarzeń losowych utracili przedmiot dofinansowania ze środków PFRON albo uległ on zniszczeniu w stopniu uniemożliwiającym użytkowanie i naprawę, a także wobec osób uczących się (nie wcześniej niż po uzyskaniu promocji do 6 klasy szkoły podstawowej), które w uzasadnieniu wniosku lub w dodatkowym wystąpieniu wykażą, że posiadany sprzęt lub oprogramowanie nie spełnia potrzeb wynikających z aktualnie realizowanego etapu edukacji – w szczególności w sytuacji zmiany formy kształcenia na wyższą.
Wyjaśnienie:
Pomoc w programie może być udzielona, jeśli upłynęła gwarancja udzielona na to, co kupiłeś wcześniej w programie (np. w lipcu 2024 roku wymieniłeś ogumienie w wózku, na co dostałeś 6 miesięcy gwarancji – do stycznia 2025 roku, to już w marcu 2025 roku możesz złożyć wniosek o dofinansowanie np. akumulatorów). O pomoc można ubiegać się nie częściej niż jeden raz w roku kalendarzowym. Jeśli jednak twój stan zdrowia pogorszył się na tyle, że nie możesz korzystać z kupionego wcześniej przedmiotu, albo w wyniku zdarzeń losowych wózek utracił sprawność techniczną (np. zalanie wózka) – zwróć się do swojego powiatowego centrum pomocy rodzinie o skrócenie okresu karencji. Pozytywna decyzja powiatu pozwoli ci złożyć kolejny wniosek wcześniej.
- Sprawdź dane kontaktowe jednostki
- Przeczytaj pełną informację o Programie „Aktywny samorząd”.
Pamiętaj, że możesz jednocześnie skorzystać z innych form pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd” (o ile spełniasz wszystkie warunki uczestnictwa), np. z dofinansowania kosztów:
- oprzyrządowania samochodu,
- prawa jazdy,
- sprzętu elektronicznego,
- szkolenia z obsługi sprzętu elektronicznego,
- utrzymania sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego,
- zakupu protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- serwisu protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,
- skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego,
- pobytu dziecka w żłobku albo przedszkolu,
- dodatku na pokrycie kosztów energii elektrycznej,
- nauki na poziomie wyższym.
Ostatnia aktualizacja: 16.02.2025 23:03
Instytucja odpowiedzialna za usługę: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Instytucja odpowiedzialna za dokument: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Zakup wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym
Jesteś osobą niepełnosprawną ruchowo? Chcesz skorzystać z dofinansowania do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym? Sprawdź, jak to zrobić.
Przedmiotem dofinansowania jest pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
Wyjaśnienie:
Wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym to wózek inwalidzki wyposażony w napęd elektryczny i akumulatory, przeznaczony do przemieszczania się głównie wewnątrz, ale także na zewnątrz pomieszczeń, wraz z wyposażeniem, także dodatkowym, również z pomocą opiekuna; wózek poprawia lub utrzymuje wydolność osoby niepełnosprawnej ruchowo w zakresie mobilności użytecznej w czynnościach codziennych i samoobsłudze, a także uczestniczenia społecznego (w szczególności uczestniczenia w edukacji, wykonywania pracy zarobkowej).
Każdy, kto:
- posiada znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie o niepełnosprawności,
- jest w wieku do 18 lat lub wieku aktywności zawodowej lub jest zatrudniony,
- jest zatrudniony lub się uczy lub posiada potwierdzone opinią eksperta Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) rokowania uzyskania zdolności do pracy albo do podjęcia nauki w wyniku wsparcia udzielonego w programie,
- posiada dysfunkcje uniemożliwiające samodzielne poruszanie się za pomocą wózka inwalidzkiego o napędzie ręcznym.
Wyjaśnienie:
Program „Aktywny samorząd” określa, kto może otrzymać pomoc. Niestety – nie wszyscy (obowiązują kryteria uczestnictwa). Aby uzyskać pomoc w programie, trzeba spełnić wszystkie kryteria uczestnictwa w programie.
Osoba, która nie spełnia chociaż jednego z obowiązujących warunków uczestnictwa w danym zadaniu, a także każdy, kto ma:
- wymagalne zobowiązania wobec Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) lub
- wobec realizatora programu.
Wyjaśnienie:
Zaległości muszą być uregulowane – nie otrzymasz pomocy, jeśli w międzyczasie zdarzyły się problemy i zalegasz ze zwrotem wcześniej uzyskanej pomocy do PFRON lub samorządu powiatowego. Możesz złożyć wniosek, gdy uregulujesz wszystkie zaległości.
Wniosek możesz złożyć:
- we własnym imieniu – jeśli jesteś pełnoletni(a) i masz zdolność do czynności prawnych,
- w imieniu i na rzecz osoby niepełnoletniej – jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu i na rzecz osoby pełnoletniej, która nie ma zdolności do czynności prawnych – jeśli jesteś opiekunem prawnym tej osoby,
- w imieniu osoby udzielającej ci pełnomocnictwa (notarialnego lub w zwykłej formie pisemnej).
- swoje (lub dziecka) orzeczenie o niepełnosprawności,
- akt urodzenia dziecka – jeśli sprawa dotyczy dziecka,
- dokument, który potwierdza opiekę prawną – jeśli sprawa dotyczy osoby pod opieką prawną,
- zaświadczenie lekarskie (specjalista),
- dwie niezależne oferty (od dwóch niezależnych sprzedawców/usługodawców), dotyczące wybranego przedmiotu dofinansowania,
- opcjonalnie: zlecenie NFZ na zaopatrzenie w wyrób medyczny,
- opcjonalnie: opinię eksperta w zakresie dopasowania wnioskowanej pomocy do aktualnych potrzeb wynikających z aktywności – skierowanie do eksperta otrzymasz od Realizatora programu po złożeniu wniosku,
- opcjonalnie: dokument potwierdzający zatrudnienie (w tym wolontariat trwający co najmniej 6 miesięcy) w przypadku osób, które osiągnęły wiek emerytalny.
Informacja dodatkowa – dokumenty dołącz do wniosku w formie:
- skanu – gdyż wniosek składa się drogą elektroniczną w systemie SOW (System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON),
- wyjątkowo kopii – jeśli w związku z wykluczeniem cyfrowym składasz wniosek tradycyjnie, z wyjątkiem oświadczeń, które załącz w oryginale.
Ważne: jednostka, która udziela wsparcia, może wezwać cię do okazania oryginału dokumentu.
- Termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków:
01.03.2025
- Termin zakończenia przyjmowania wniosków:
31.08.2025
- 18 480,00 zł z możliwością zwiększenia kwoty dofinansowania do kwoty rekomendowanej przez eksperta PFRON, jednak nie więcej niż 28.875 zł,
oraz
- refundację kosztów dojazdu na spotkanie z ekspertem PFRON – w zależności od poniesionych kosztów, nie więcej niż 231 zł.
Możliwa jest refundacja kosztów poniesionych do 180 dni przed dniem złożenia wniosku.
Decyzję o wysokości dofinansowania podejmuje realizator na podstawie oceny wniosku, dlatego bardzo ważne jest, aby uzasadnić potrzebę zakupu.
Udział własny wnioskodawcy: co najmniej 10% ceny brutto zakupu/usługi.
Pomoc może być udzielana co 3 lata, licząc od początku roku następującego po roku, w którym udzielono pomocy.
Samorząd powiatowy może podjąć decyzję o skróceniu ww. okresu karencji, wobec wnioskodawców, którzy wskutek:
- pogorszenia stanu zdrowia lub zmiany w stanie fizycznym, nie mogą korzystać z posiadanego, uprzednio dofinansowanego ze środków PFRON przedmiotu dofinansowania,
- zdarzeń losowych utracili przedmiot dofinansowania ze środków PFRON albo uległ on zniszczeniu w stopniu uniemożliwiającym użytkowanie i naprawę, a także wobec osób uczących się (nie wcześniej niż po uzyskaniu promocji do 6 klasy szkoły podstawowej), które w uzasadnieniu wniosku lub w dodatkowym wystąpieniu wykażą, że posiadany sprzęt lub oprogramowanie nie spełnia potrzeb wynikających z aktualnie realizowanego etapu edukacji – w szczególności w sytuacji zmiany formy kształcenia na wyższą.
- Sprawdź dane kontaktowe jednostki
- Przeczytaj pełną informację o Programie „Aktywny samorząd”.
Pamiętaj, że możesz jednocześnie skorzystać z innych form pomocy w ramach programu „Aktywny samorząd” (o ile spełniasz wszystkie warunki uczestnictwa), np. z dofinansowania kosztów:
- oprzyrządowania samochodu,
- prawa jazdy,
- sprzętu elektronicznego,
- szkolenia z obsługi sprzętu elektronicznego,
- utrzymania sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego,
- protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- serwisu protezy, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne,
- skutera inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego,
- serwisu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym lub skutera,
- pobytu dziecka w żłobku albo przedszkolu,
- dodatku na pokrycie kosztów energii elektrycznej,
- nauki na poziomie wyższym.
Ostatnia aktualizacja: 17.02.2025 10:54
Instytucja odpowiedzialna za usługę: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Instytucja odpowiedzialna za dokument: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
- www.pfron.org.pl
- www.gov.pl
- sow.pfron.org.pl
- Facebook: fundusz.pfron
- Instagram: pfron_org_pl
*) Powyższy artykuł należy traktować tylko informacyjnie. Szczegółowe informacje i uregulowania są zawarte w odpowiednich przepisach i ustawach.